دیجیتال مارکتینگ دیجیتال مارکتینگ .

دیجیتال مارکتینگ

راهنمای انتخاب مناسب لباس دوچرخه سواری (تک اسپرت)

پیراهن جرسی دوچرخه سواری
یک پیراهن دوچرخه سواری لاکرا (Lycra) از جنس اسپندکس یا مشابه آن باعث می‌شود بالاتنه‌تان را راحت‌تر در زمان سواری حرکت بدهید. پارچه‌های تخصصی آن‌ها با جذب کردن عرق و خشک کردن سریع آن بازدهی شما را افزایش می‌دهد.در ادامه با تک اسپرت  در انتخاب مناسب لباس دوچرخه همراه باشید

پیراهن یا جرسی دوچرخه سواری
به طور کلی پیراهن دوچرخه سواری باید خصوصیات زیر را داشته باشد:
• یقه ‌ایستاده برای سایه انداختن روی گردن در تابستان
• زیپ جلو برای تهویه هنگامی‌که دمای بدن افزایش پیدا می‌کند.
• عرض شانه بیشتر تا بازوها به ‌راحتی به جلو حرکت کند
• شکل خاص آستین‌ها برای سهولت خم شدن به سمت جلو
• جیب پشت برای دسترسی آسان در حین حرکت
• پشت بلندتر بلوز برای پوشاندن کمر
• نوارهای شبرنگ برای دوچرخه‌سواری در شب
اگر در زمستان هم می‌خواهید دوچرخه‌سواری کنید باید به خصوصیات زیر هم توجه کنید:
• آستین بلند برای گرما و پوشش بیشتر
• پارچه‌های با بافت متراکم‌تر و سنگین‌تر و یک لایه تودوزی برای عایق کردن بیشتر

 
پیراهن یا جرسی دوچرخه سواری
شلوارک یا شورت دوچرخه سواری
شلوارک‌ها یا شورت های دوچرخه سواری از دو جهت با شلوارک‌های معمولی تفاوت دارند: 1) دارای کشش اضافه‌شده برای حرکت آزادانه و 2) پد مخصوص برای نشستن روی زین برای کاهش اصطکاک و جذب رطوبت هستند. اگر امکانش را دارید چند شلوارک متفاوت را امتحان کنید تا ببینید مدل پد کدام یک با آناتومی بدن‌تان سازگارتر است.(تک اسپرت)

شلوارک یا شورت دوچرخه سواری
مشخصات شلوارک دوچرخه جاده‌ای:
• ساختار پنل‌ها: پنل به قسمت‌های بین برش‌های شلوار گفته می‌شود. در گذشته هر چه تعداد پنل ها بیشتر بود (معمولاً 6 یا 8) شلوارک راحت‌تر بود. هر چند به‌طور کلی این موضوع درست است اما فناوری پارچه آن‌قدر پیشرفت کرده که لزوماً تعداد بیشتر پنل‌های شلوار دلیل بر بهتر بودن آن برای همه نیست.

• پد روی زین: یک پد نرم چرمی لطیف (در واقع از الیاف مصنوعی ساخته می‌شود) اصطکاک را به حداقل می‌رساند، رطوبت را دفع می‌کند، مانع از رشد باکتری‌ها می‌شود و به‌عنوان ضربه‌گیر عمل می‌کند. این پد مهم‌ترین بخش شلوار دوچرخه‌سواری است. دارای اشکال، ضخامت و جنس‌های متنوعی در مارک‌های مختلف برای جنسیت‌های متفاوت است. برای انتخاب پد باید به نکات زیر توجه کنید:(تک اسپرت)
o پد با جنس فوم سلول باز چند ضخامتی، بهترین و راحت‌ترین مدل برای دوچرخه‌سواری طولانی مدت است.
o رو زینی‌های ژله‌ای یا فوم سلول باز برای دوچرخه‌سواری تفریحی یا کوهستانی مناسب هستند اما از آنجا که قابلیت تنفس کمتری دارند برای دوچرخه‌سواری‌های طولانی یا در هوای خیلی گرم مناسب نیستند.(تک اسپرت)
o پدهای فوم سلول بسته هم کارایی خوبی به نسبت قیمت کمترشان دارند.(تک اسپرت)

• لنگه‌ها: پاچه‌های بلندتری که لبه گریپر داشته باشند تا جلوی بالا رفتن شلوار و سایش را بگیرند.

• فرم کمر: کمر بیشتر شلوارک‌های دوچرخه سواری جاده‌ای، کشی و استرچ هستند اما قابل تنظیم کردن نیستند. برش فرم شلوار یوگا در برخی مدل‌های زنانه آزادتر و راحت‌تر است.
“بهترین پدهای شلوارک‌ها در جهان هم نمی‌توانند زین نامناسبی که بد تنظیم شده باشد را اصلاح کنند. پس مهم‌تر این است که زین دوچرخه در وهله اول راحت و اصولی باشد. ”(تک اسپرت)

سایر مدل‌های شلوارک دوچرخه:
• شلوارک های دوچرخه سواری کوهستانی: این شلوارک‌ها که از دسته لباس دوچرخه به آنها گاهی «بگیز (Baggies)» هم گفته می‌شود، علاوه بر داشتن ویژگی‌های شلوارک جاده‌ای یک لایه بیرونی آزاد هم دارند. کمرشان دکمه‌ای یا چسبی است. معمولاً جیب دارند. آن‌ها را با توجه به مشخصات و کیفیت ساختشان انتخاب کنید، همچنین اطمینان حاصل کنید که برش لایه بیرونی آن راحت باشد و امکان چرخش کامل پا و انعطاف‌پذیری را فراهم کند.(تک اسپرت)

• شلوارک‌های بنددار: این مدل که بین علاقه‌مندان به دوچرخه‌سواری معروف است مدل راحتی برای همه دوچرخه‌سواران است. از آنجایی که کمر کشی ندارند، ممکن است جلوی راحت نفس کشیدن را بگیرند. وقتی با یک پیراهن (جرسی) پوشیده می‌شوند شبیه سایر شلوارک‌ها به نظر می‌رسند.(تک اسپرت)

• دامن ورزشی: برخی مارک‌ها برای خانم‌ها دامن دوچرخه‌سواری تولید می‌کنند که شلوارک لباس دوچرخه اسپندکس روی دامن دارد. این دامن‌ها برای دوچرخه‌سواری جاده‌ای، کوهستانی و شهری مناسب‌اند.(تک اسپرت)

شلوار و ساق
برای دوچرخه‌سواری در دمای پایین‌تر ممکن است شلوار بلند یا برمودا بخواهید بپوشید که زانو و ساق پایتان را بپوشانند. این شلوارهای لباس دوچرخه دارای ساختاری مانند شلوارک هستند و باید مطابق همان دستورالعمل‌ها برای تناسب و راحتی انتخاب شوند. آن‌ها اغلب دارای پنل‌های مقاوم در برابر آب‌وهوا در قسمت جلوی شلوار و نوارهای شبرنگ مناسب برای دوچرخه‌سواری در هوای گرفته زمستانی هستند.
برخی شلوارها ممکن است دارای پد نباشند تا بتوانید آن‌ها را بدون مشکل روی شلوارک بپوشید. علاوه بر این، ساق‌های پای جداگانه یک لوازم جانبی مفید برای دوچرخه‌سواری است که می‌تواند شلوارک را به شکل شلوار دربیاورد.

کاپشن و بادگیر
بادگیرهای لباس دوچرخه ضدآب و تنفس‌پذیر مناسب برای دوچرخه‌سواری
دو سؤالی که هنگام انتخاب کاپشن دوچرخه سواری باید از خود بپرسید این است که آیا من را گرم نگه می‌دارد و آیا من را خشک نگه می‌دارد؟ برخی مدل‌ها هر دو کار را انجام می‌دهند، اما موارد زیر را در خاطر داشته باشید:(تک اسپرت)
«گرم» دقیقاً یعنی چقدر گرم؟ میزان سرمای زمستان در نقاط مختلف با هم فرق می‌کند و کاپشنی که برای یک کشور مناسب است ممکن است در جایی دیگر مناسب نباشد؛ اما خیلی گرم نپوشید، چون بدن خودتان هنگام دوچرخه‌سواری خودبه‌خود گرم می‌شود. کاپشن‌ها برای گرم کردن حداکثر شما را در مقابل باد محافظت می‌کنند و مقداری عایق، عمدتاً در قسمت جلویی و بازوها دارند.
آیا قرار است باران بیاید؟ در این صورت یک کاپشن دوچرخه سواری ضد آب تهیه کنید. آن‌ها دارای آستین و پشت بلندتری برای خم شدن به جلو هستند. برخی از آن‌ها کلاه بزرگی هم دارند که روی کلاه ایمنی قرار می‌گیرد و بیشترشان حداقل عایق را دارند (که با چند لایه پوشیدن قابل افزایش است) و نسبت به سایر کاپشن‌ها قابلیت تنفس پذیری کمتری دارند، اما شما را در طی دوچرخه‌سواری طولانی و مرطوب، خشک نگه می‌دارند.(تک اسپرت)
مطمئن نیستید هوا چطور خواهد بود؟ برای زمستان‌های معتدل به دنبال یک بادگیر ضد آب دارای قابلت تنفس یا تنها ضد آب باشید. این مدل‌ها سبک هستند و از شما در برابر باد محافظت می‌کنند و مواقعی که از آنها استفاده نمی‌کنید می‌توانید فشرده و جمعشان کنید تا جای کمی بگیرند. برخی از این بادگیرها در قسمت آستین دارای زیپ هستند که با جدا کردن آستین می‌توانید آنها را به جلیقه تبدیل کنید. برای چهارفصل هم قابل‌استفاده هستند.(تک اسپرت)

کاپشن و بادگیر
چند لایه پوشیدن
پوشیدن لباس در چند لایه می‌تواند دمای اصلی بدن‌تان را در هنگام دوچرخه‌سواری ثابت نگه دارد. گرمای بیش از اندازه به همان اندازه سرمای زیاد بد است چون در هر دو صورت بدن انرژی از دست می‌دهد و باید سعی کند تا خودش را تنظیم و متعادل کند.(تک اسپرت)
همیشه سه جز اصلی لایه لایه پوشیدن را یادتان باشد:
1. داخلی‌ترین لایه (به‌عنوان مثال لباس‌زیر بلند) که رطوبت را از بین می‌برد.
2. لایه میانی عایق
3. لایه بیرونی ضد آب یا ضد باد
کفش و جوراب
کفش دوچرخه سواری
اگر از دوچرخه‌هایی که کف کفش در پدالشان فیکس می‌شود استفاده می‌کنید، کفش‌های قفلشویی را انتخاب کنید (به‌طور معمول SPD و Look) که با سبک دوچرخه‌سواری شما مطابقت داشته باشد.(تک اسپرت)

کفش‌های قفلشوی مخصوص دوچرخه‌سواری
• برای دوچرخه‌سواری جاده‌ای کفش‌های آئرودینامیکی سبک با کفی نرم و صاف مناسب است.
• برای دوچرخه‌سواری کوهستانی کفش‌های با کفی‌های بادوام که عاج کافی داشته باشند استفاده کنید.
• برای سواری روزمره یک جفت کفش اسپرت که مانند کفش دوچرخه سواری عمل کند اما ظاهر یک کفش خیابانی معمولی را داشته باشد انتخاب کنید که برای سر کار و کافی‌شاپ هم مناسب باشد.(تک اسپرت)
برای دوچرخه‌سواری در جاهای مرطوب و بارانی، استفاده از روکفشی نیمه (که از انگشتان تا قوس کف پا را می‌پوشانند) یا روکفشی کامل (که کل کفش و بخشی از مچ پا را می‌پوشاند) یک روش عالی برای گرم نگه‌داشتن پا است. هر دو مدل ضد باد یا عایق بوده و بسیاری از آنها جلوی نفوذ آب را هم می‌گیرند.(تک اسپرت)

کفش‌های قفلشوی مخصوص دوچرخه‌سواری
جوراب دوچرخه سواری
هنگام رکاب زدن سخت و سنگین، پاهای شما بسیار عرق می‌کنند. در زمستان، این موضوع می‌تواند باعث سرد شدن پاهای شما بشود. در تابستان می‌تواند منجر به تاول زدن پا بشود مگر اینکه از مواد مصنوعی (مانند ترکیب‌های پلی‌استر یا نایلون) استفاده کنید که باعث رفع عرق می‌شود. از جوراب‌های نخی برای هیچ شکل از دوچرخه‌سواری به‌جز دوچرخه‌سواری خیلی سبک استفاده نکنید.
جوراب‌های پشم مرینوس (Merino) جایگزین محبوبی برای جنس‌های مصنوعی در تابستان یا زمستان است. نه‌تنها رطوبت را دفع می‌کند بلکه سریع هم خشک می‌شود و حتی اگر خیس بشود هم عایق است. این جوراب‌های لباس دوچرخه برای طوفان‌های ناگهانی یا باران‌های غیرمنتظره عالی هستند.(تک اسپرت)

لوازم جانبی
کلاه‌های زمستانی: این کلاه‌ها در زمستان مانند عایق عمل می‌کنند. درحالی‌که هدبند یا دستمال سر فقط عرق‌گیر هستند و برای دفع رطوبت و خنک کردن سر در هنگام دوچرخه‌سواری در تابستان مؤثرند.(تک اسپرت)
دستکش: در تابستان دستکش‌های نیمه انگشتی گزینه محبوبی‌اند. بیشتر آنها دارای کف چرم طبیعی یا مصنوعی و پارچه حوله‌ای برای جذب رطوبت و پاک کردن عرق پیشانی و آب بینی هستند.(تک اسپرت)

دستکش‌ نیمه انگشتی :مناسب برای دوچرخه‌سواری در فصول گرم
برای دوچرخه‌سواری در هوای سرد، یک جفت دستکش انگشتی ضد رطوبت تنفس پذیر ضروری است. اکثر آنها همچنین در برابر باد از دست محافظت می‌کنند. برای ایجاد حداکثر گرمایش، استفاده از یک آستر نازک در داخل دستکش را هم در نظر بگیرید.(تک اسپرت)

دستکش‌ نیمه انگشتی
ساق دست و پا: این ساق‌ها گرمای اضافی را ضمن اشغال حداقل جا در جیب یا بار فراهم می‌کنند. هرکدام آنها در اصل یک آستین یا لنگه پشمی یا کرکی چسبان است که روی دست و پا در جاهایی که پوششی ندارند کشیده می‌شود. آنها را باید زیر پیراهن آستین‌ کوتاه و شلوارک محکم کنید تا نلغزند. با بالا رفتن دما می‌توانید به‌راحتی آنها را بدون نیاز به باز کردن دکمه، زیپ یا کار خاصی دربیاورید.(تک اسپرت)

تلاش ما در این فروشگاه گردآوری بهترین محصولات و برند های آدیداس, کرویت,بروکس,نایک,کاملا اورجینال, برای شما عزیزان است تا با بهترین قیمت ها بهترین کیفیت ممکن در اختیارتون قرار بگیرد.(تک اسپرت)
خرید لباس دوچرخه سواری مارک کرویت

خری کفش مخصوص دوچرخه سواری مارک کرویت

خرید شلوار دوچرخه سواری مارک کرویت

خرید شلوارک دوچرخه سواری مارک کرویت

خرید کلاه های مارک آدیداس و نایک

خرید ساعت های مارک آریل

خرید نیم تنه های مارک بروکس

خرید نیم تنه های کرویت

خرید لگ های 2XU

خرید شلوارک های زنانه تنوع بی نظیر

خرید بادگیر های دوچرخه سواری

خرید تی شرت های زنانه و مردانه

 


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۵:۳۲:۴۳ توسط:فاطمه فیصلی موضوع: نظرات (0)