دیجیتال مارکتینگ دیجیتال مارکتینگ .

دیجیتال مارکتینگ

عصری جدید به نام عصر دیپ فیک و خطری بزرگ (ایران گستر)

عصر دیپ فیک
ایران گستر در صدد آن است تا  اخبار و تکنولوژی های روز IT , اخبار گوگل ,اپلیکیشن های کاربردی (بدافزار ها) یا مفید  را در اختیار شما عزیزان قرار دهد تا شما عزیزان با مطالعه آنها وارد این دنیای شیرین و پر چالش شوید و آنها را در کسب و کار و زندگی خود به کار گیرید.

 

دیپ فیک چیست؟
دیپ فیک‌ ها،(Deepfake) پدیده‌های چالش بر انگیز این روزهای اینترنت هستند. کلیپ‌هایی ساختگی، که با استفاده از تکنیک‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، با واقعیت تفاوت زیادی ندارند.(ایران گستر)

Sam Gregory,، مدیر برنامه ای غیر دولتی به نام Witness است، برنامه‌ای که از ویدیو به عنوان ابزاری برای دفاع از حقوق بشر، استفاده می‌کند.(ایران گستر)

 

مصاحبه گرگوری
گرگوری در مصاحبه‌ای با وبسایت وایرد اعلام کرد که باید خود را آماده دیدن ویدیوهای دیپ فیک بیشتری کنیم. به گفته گرگوری، ویدیوهای دیپ فیک قرار نیست همه با نیت خوب یا برای سرگرمی ساخته شوند و مشکل اینجاست که راه حل تکنیکی برای شناسایی یا حذف سریع آنها نیز وجود ندارد. گرگوری می‌گوید:« به مرور، ساخت تعداد بیشتری از این نوع ویدیو‌ها را شاهد خواهیم بود و احتمالا کیفیت آنها نیز روز به روز بهتر خواهد شد.»(ایران گستر)

[caption id="attachment_71152" align="alignnone" width="772"] گرگوری در مصاحبه‌ای با وبسایت وایرد اعلام کرد که باید خود را آماده دیدن ویدیوهای دیپ فیک بیشتری کنیم[/caption]سیاست مدارن آمریکایی هشدار داده‌اند که ویدیوهای دیپ‌فیک می‌تواند برای انتخابات پیش روی این کشور، مشکل ایجاد کند.
در حال حاضر اکثر ویدیوهای دیپ فیکی که در دنیای اینترنت وجود دارد، یا ***گرافی هستند و یا گاهی برای بی اعتبار کردن خبرنگاران یا فعالان زن تولید شده‌اند. به علاوه، سیاست مدارن آمریکایی نیز هشدار داده‌اند که ویدیوهای دیپ‌فیک می‌تواند برای انتخابات پیش روی این کشور، مشکل ایجاد کند. برخی دیگر از ویدیوها هم هستند که صرفا جنبه سرگرمی دارند مثل ویدیویی از بازی نیکولاس کیج در فیلمی که وی حقیقتا هرگز بازی نکرده است.(ایران گستر)

تنوع دامنه استفاده از این تکنیک به این معنی است که مردم باید خود را برای دیدن هر چیزی آماده کنند و همیشه احتمال غیر واقعی بودن و دیپ فیک بودن ویدیو را در نظر داشته باشند.(ایران گستر)

به عقیده گرگوری، این دوره، عصر دیپ فیک است.  با این وجود وی معتقد است که هنوز نمی‌توان از واقعیت نا امید شد:« فعلا چاره این است. ما همگی باید تبدیل به کاربران شکاک شویم. باید فرهنگ جدیدی از دنیای مجازی شکل بگیرد که اِلمان‌هایش بر اساس نسل جدید تکنولوژی تغییر پیدا کرده است.»(ایران گستر)


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۳۹:۰۱ توسط:فاطمه فیصلی موضوع: نظرات (0)